Controlling Finansowy

Controlling Finansowy
Dla małych i średnich przedsiębiorstw

Czyli mówiąc prościej – kompleksowa, cykliczna analiza finansowa Twojej firmy. Finanse to paliwo dla biznesu. Ich właściwa analiza sprawia, że gołym okiem widzisz co „nie gra” i które obszary Twojej działalności warto zoptymalizować.

Controlling daje Ci perspektywę na przyszłość. Pełna i spójna informacja na temat Twoich finansów pozwala na podejmowanie trafnych decyzji, dzięki którym Twoja firma będzie rosła w bezpieczny i skalowalny sposób.

Controlling finansowy

Wybrani klienci

 • Balticad
 • EPEC
 • Inżynieria BHP
 • KAPE
 • Mana Mana
 • Mennica Gdańska
 • Pello Caffe
Controlling finansowy

Zwiększaj wyniki
dzięki znajomości kosztów.

Controlling finansowy zapewnia również pełny nadzór nad kosztami. To oznacza, że kiedy wdrożysz go do Twojej firmy, będziesz mieć pełen obraz tego, ile pieniędzy przeznaczasz na konkretne działania i jakie przynoszą Ci one zyski. Dzięki niemu gołym okiem widzisz, które koszty możesz zmniejszyć, nie rezygnując z jakości oferowanych usług lub produktów.

Przewidywalny biznes
Koniec problemów z płynnością!

Controlling finansowy zapewnia pełną i spójną informację na temat wyników Twojej firmy oraz gotówki w kasie. Dzięki analizie dokumentów księgowych i danych sprzedażowych, z dużą dokładnością prognozujemy Twoje przychody i koszty. Bierzemy pod uwagę zatory płatnicze, sezonowość i inne trendy, dzięki czemu dokładnie wiesz ile pieniędzy będziesz mieć na koncie każdego dnia w nadchodzących miesiącach. Nasi klienci bardzo chwalą sobie fakt, że na bieżąco są informowani o każdym ryzyku utraty płynności finansowej oraz krokach, które pomogą mu zapobiec.

Controlling finansowy

Najczęściej zadawane pytania

W jakiej firmie sprawdzi się controlling finansowy?

Controlling finansowy sprawdzi się w każdej firmie, ale stanowi największą wartość dla przedsiębiorstw, które:

 1. Zatrudniają powyżej 5 osób.
 2. Osiągają miesięczne przychody powyżej 20.000 PLN.
 3. Nie zatrudniają dyrektora finansowego lub kontrolera finansowego.

 

Co w praktyce wdrażacie w firmie, w ramach controllingu finansowego?

 1. Rachunek zysków i strat, dzięki któremu wiesz dokładnie, ile pieniędzy zarabia Twoja firma.
 2. Mierzymy dokładną wysokość osiąganych marż, dzięki czemu wiesz ile zarabiasz na poszczególnych usługach lub produktach.
 3. Prognozujemy wyniki – wiesz jakie będziesz mieć przychody i jakie cele musisz realizować, aby osiągnąć określony zysk.
 4. Prognozujemy płynność finansową i informujemy Cię o każdym ryzyku jej utraty.
 5. Cykliczne raporty i sprawozdania, dzięki którym w kilka minut otrzymujesz najważniejsze informacje o finansach Twojej firmy wraz z rekomendacjami ekspertów.
 6. Omawiamy wyniki – nasz ekspert przedstawia Ci niezależną perspektywę oraz konkretne kroki do polepszenia stanu finansów Twojej firmy.

 

Jak wygląda proces wdrożenia controllingu finansowego?

 1. Podpisujemy umowę o poufności, dzięki czemu Twoje dane są bezpieczne.
 2. Ustalamy Twoje potrzeby w zakresie controllingu.
 3. Przekazujesz nam tylko niezbędne dane.
 4. Przygotowujemy i omawiamy z Tobą pierwsze analizy.
 5. Przeprowadzamy analizy zgodnie z bieżącymi potrzebami Twojej firmy.
 6. Wybierasz z jaką częstotliwością chcesz omawiać wyniki.

 

Pracuję z naprawdę dobrym biurem rachunkowym, czy to nie ono powinno robić takie analizy w mojej firmie?

Controlling finansowy jest usługą, która wykracza poza zakres obowiązków księgowości.

Biuro księgowe nie przedstawi Ci poziomu marży osiąganej na konkretnych usługach lub produktach, nie będzie alarmować Cię o ryzyku utraty płynności finansowej i najczęściej nie dysponuje zasobami, aby na bieżąco analizować Twoje finanse i przedstawiać eksperckie rekomendacje.

Jeżeli Twoje biuro rachunkowe w ramach współpracy oferuje Twojej firmie podstawowe analizy z których jesteś zadowolony, to usługa controllingu, która pozwoli wyciągać z danych Twojej firmy więcej szczegółowych wniosków, będzie stanowić ogromną wartość dodaną dla Twojej firmy.