Zewnętrzny Dyrektor Finansowy
dla małych i średnich firm

Dowiedz się kim jest Zewnętrzny Dyrektor Finansowy,
jakie zapewnia korzyści i jak wyglądają
ogólne warunki współpracy.

Zewnętrzny Dyrektor Finansowy CFO

Zewnętrzny CFO
Dla małych i średnich przedsiębiorstw

Zrekrutowanie dyrektora finansowego, który będzie skutecznie zarządzać finansami Twojej firmy nie jest prostym zadaniem. Co więcej, zatrudnienie na to stanowisko niewłaściwej osoby wiąże się z poważnym ryzykiem – nie tylko finansowym.

Usługa Zewnętrznego Dyrektora Finansowego jest dedykowana firmom zatrudniającym między 5 a 80 pracowników i sprawdzi się w każdej branży – bez względu na jej specyfikę.

Zewnętrzny Dyrektor Finansowy

Wybrani klienci

 • EPEC
 • Inżynieria BHP
 • KAPE
 • Mana Mana
 • Mennica Gdańska
 • Pello Caffe
 • Browar Bytów 2
Bezpłatna Konsultacja

Kim jest
Zewnętrzny Dyrektor Finansowy?

Zewnętrzy Dyrektor Finansowy to dedykowana Twojej firmie osoba, która wspiera Cię w bezpiecznym zarządzaniu firmowymi finansami.

Taka osoba przygotuje dla Twojej firmy analizy finansowe, przedstawi w przejrzysty sposób wnioski i rekomendacje, odpowie w konkretny sposób na Twoje pytania dotyczące finansów oraz pomoże wdrożyć do firmy zmiany, które sprawią, że jej zyski będą wysokie, pewne i przewidywalne.

Czy mogę zainwestować w otwarcie nowego punktu stacjonarnego? Czy stać mnie na zatrudnienie kolejnego pracownika? Jaki cele handlowe musi osiągnąć mój zespół, aby mój zysk wyniósł X? Na te wszystkie pytania odpowie Ci właśnie Zewnętrzny CFO.   

Czym zajmuje się
Zewnętrzny Dyrektor Finansowy?

Zewnętrzy CFO analizuje wszystkie istotne dokumenty i dane Twojej firmy i wyciąga z nich kluczowe wnioski.

Co może zrobić dla Ciebie Dyrektor Finansowy na godziny?

 • Kontrola i zarządzanie płynnością finansową (ostrzega Cię o ryzyku utraty!)
 • Identyfikowanie i monitorowanie kluczowych wskaźników
 • Cykliczna analiza i interpretacja wyników finansowych.
 • Przekazywanie bieżących rekomendacji finansowych.
 • Pomoc w tworzeniu budżetu rocznego.
 • Planowanie finansowe.
O nas - Plona Consulting
O nas - Plona Consulting

Jakie korzyści zapewnia
Zewnętrzny CFO?

Bezpieczeństwo

Zewnętrzny CFO dba o wypłacalność Twojej firmy poprzez analizowanie konkretnych wskaźników finansowych oraz prognozowanie płynności finansowej. Dzięki temu wiesz, czy Twoja firma jest w bezpiecznej sytuacji i jak szybko poprawić jej kondycję w razie problemów.

Pełny wgląd w finanse

Analizy finansowe tworzone przez Zewnętrznego CFO pokazują Ci jak wygląda rzeczywista kondycja Twojej firmy, na jakim poziomie są kluczowe wskaźniki finansowe, czy Twoi pracownicy są wydajni oraz informuje Cię o tym, jak Twoje decyzje przełożą się na finanse firmy.

Optymalizacja kosztów

Właściciele firm często są zbyt zajęci działalnością operacyjną, by tworzyć analizy i obniżać koszty. W tej sytuacji, także może pomóc Zewnętrzny Dyrektor Finansowy, który po przeanalizowaniu danych potrafi wprost powiedzieć jak zoptymalizować koszty firmy.

Jak przebiega współpraca?

Obecna sytuacja Twojej firmy oraz specyfika Twojej branży sprawiają, że Twoja sytuacja jest niepowtarzalna. Każda z naszych ofert jest zatem spersonalizowana i dostosowana do potrzeb oraz wymagań naszego Klienta.

W procesie ofertowania kładziemy nacisk na dogłębne zrozumienie potrzeb rozwojowych naszych klientów i dostosowanie zakresu współpracy w taki sposób, który będzie dostarczał Klientowi największą wartość.

Pierwszym krokiem we współpracy jest więc odbycie bezpłatnej konsultacji, podczas której lepiej zrozumiemy sytuację Twojej firmy oraz kryteria sukcesu naszej współpracy.

Następnie podstawie Twoich odpowiedzi sprawdzimy, czy usługa Zewnętrznego Dyrektora Finansowego jest odpowiednia dla Twojej firmy i zapewni Ci oczekiwane rezultaty.

Kolejnym krokiem jest przedstawienie Ci proponowanego zakresu, uzgodnienie szczegółów współpracy (takich jak terminy) oraz ustalenie wartości projektu i odpowiadającego Ci sposobu rozliczeń.

Zewnętrzny CFO
jakie są koszty?

Koszty współpracy zaczynają się na ogół od 2 000 PLN netto i są ustalane na podstawie wyznaczonego wcześniej zakresu. Proces wyceny przebiega natomiast w taki sposób, aby nawet kilkuosobowe firmy, które są na wczesnym etapie rozwoju, mogły skorzystać z naszego wsparcia i zyskać dzięki temu przewagę nad konkurencją już od pierwszych lat funkcjonowania.

Jeżeli chcesz dokładnie poznać koszty współpracy, kliknij w przycisk poniżej i zamów bezpłatną konsultację, podczas której wspólnie ustalimy, czy ta usługa jest odpowiednia dla Twojej firmy.